menuMENUHledat

Muskův nudný tunel pod LA je téměř hotov! Brzy bude zdarma k dispozici i pro veřejnost

11.05.2018 09:58 | Autor: VS | Zdroj: Instagram.com, Twitter.com, Electrek.co, Teslarati.com
Muskův nudný tunel pod LA je téměř hotov! Brzy bude zdarma k dispozici i pro veřejnost

Společnost Boring Company finišuje práce na podzemním tunelu pod LA. Musk ukázal video z této stavby a slibuje, že si ji brzy budou moci všichni zdarma vyzkoušet.


Nudný tunel hotov!

Elon Musk sdílel na svých sociálních sítích video z tunelu hloubeného jeho společností Boring Company. Pod video pak přidal poměrně obsáhlý komentář, ve kterém informuje o tom, že společnost je se svým dílem téměř hotova a momentálně se čeká na konečné schválené celé stavby. Zároveň také prozradil, že společnost již brzy umožní zkušební jízdy tunelem pro širokou veřejnost, která za ně navíc nebude muset platit.

Musk navíc nezapomněl pochválit všechny, kteří se na tomto projektu podíleli. Chválil si, jak silnou podporu ze strany široké veřejnosti, tak také spolupráci vládních úředníků a kontrolorů. Práce a důvěra všech těchto lidí byly prý pro dokončení projektu klíčové.

Jak Musk naznačil již ve svém březnovém prohlášení, společnost bude jako cestující preferovat dojíždějící osoby, které nedisponují svým vlastním vozem. Tito lidé budou tunel využívat prostřednictvím podzemního autobusového systému nazvaného Urban Loop, jehož využívání bude dle jeho slov ještě levnější než jízda klasickou MHD.

Z Washingtonu do New Yorku za půl hodiny

Musk navíc prozradil, že Boring Company má nyní před sebou velice ambiciózní plán. Tím je propojení New Yorku a Washingtonu tunelem, který by zprostředkoval cestu z jednoho města do druhého za pouhých 29 minut. Společnost chce navíc razit ještě jeden tunel, který bude spojovat Los Angeles a San Francisco. Jak tunel propojující hlavní město s New Yorkem, tak tunel na západním pobřeží budou využívat technologie projektu Hyperloop.

Already started DC to NY route.
Hopefully start LA to SF next year. That will be true @Hyperloop w pressurized pods in near vacuum tunnels & faster than jetliner.

— Elon Musk (@elonmusk) 11. května 2018

Urban Loopem na odpal rakety

Pojďme se však ještě vrátit k právě finišovanému tunelu v Los Angeles. Elon Musk by pod celým městem rád vybudoval celou síť tunelů, které by měly husté pokrytí zastávek na povrchu. Musk byl vyzván, aby jednu takovou zastávku vybudoval i u Vandenbergu, odkud by se mohli diváci dívat na starty raket SpaceX. Na to Musk zareagoval, že něco takového bude skutečně možné. Dle jeho slov je na designu tunelu skvělé to, že je možné protkat i menší město celou řadou ramen tunelu, aniž by byl omezen provoz v hlavním tunelu.

Společnosti Boring Company je na trhu necelé dva roky, ale za tu dobu se jim podařilo zahájit malou revoluci v dopravním průmyslu. V současné době společnost zaměstnává projekt Chicago-O´Hare a projektování dopravních zařízení, které budou využívat elektromotory společnosti Tesla. Doufejme tedy, že inovativní Boring Company na svém tempu nepoleví a skutečně nám přinese pohodlnější městskou i meziměstskou dopravu. Jak by mohla vypadat, se můžete podívat na tomto videu:

Better video coming soon, but it would look a bit like this: pic.twitter.com/C0iJPi8b4U

— Elon Musk (@elonmusk) 9. března 2018
Nahoru