Čína hlásí větší rezervace na Tesla Model 3 než USA

Čína hlásí větší rezervace na Tesla Model 3 než USA
24. 05. 2016 | Autor: BP | Zdroj: gas2.com, cleantechnica.com

Rezervace na Tesla Model 3 v Číně jsou vyšší než v kterékoliv zemi USA. Proto se zájmy Tesly obrací více na čínský trh. JB Straubel uvedl během panelové diskuze v Německu, že vzhledem k narůstajícímu zájmu o nový elektromobil Model 3 by továrna v Číně měla potenciál a větší ekonomický smysl, než se očekávalo.

Přesune se výroba elektromobilů Tesla do Číny?

Elon Musk už se o tomto lehce kontroverzním tématu zmínil loni. Rozpoutal vlnu nevole, když uvedl pro Gas 2, že všechny nové vozy typu Model 3 budou montovány v Číně. Prohlášení pak stáhnul s tím, že došlo “k chybě překladu”. Později ale tweetoval, že továrna v Číně bude určitě tématem k diskuzi.

Pro Gas 2 později uvedl:

„Čína je ošemetný trh pro všechny výrobce. Zahraniční společnosti často chtějí spolupracovat s místními. Takové partnerství většinou zahrnuje mnohem větší výměnu technologií, než by byla pro Teslu přijatelná. Nicméně aby se předešlo významným celním poplatkům, které vznikají výrobou v zahraničí, spoustu globálních výrobců už začalo zvažovat aliance podobného typu.“

Říká se, že Tesla se poohlíží po partnerovi v čínském automobilovém průmyslu, ale zatím nebylo nic oficiálně potvrzeno. A to ani z hlediska nové továrny umístěné Číně. Další nezodpovězenou otázkou zůstává, zda bude případně Tesla v Číně vyrábět pouze nový Model 3 nebo zde začne i s produkcí Modelu S a Modelu X. Co myslíte vy?

Tagy:  Elon Musk,   Tesla,   vozy,   elektromobil,   Čína,   továrna,   Model S,   Model 3,   Model X,   výroba

Články ze stejných kategorií

Související články

PROČ PRÁVĚ ELEKTROMOBIL

Dolní blok č. 1

Elektromobily
vs. klasické vozy:
Jaké jsou hlavní rozdíly?
Jaké výhody s sebou přináší?

FÓRUM

Dolní blok č. 4

Sekce pro registrované uživatele.
Chcete pokračovat?