Model 3 klepe na dveře, v Gigafactory budou nové výrobní linky na hnací ústrojí

Model 3 klepe na dveře, v Gigafactory budou nové výrobní linky na hnací ústrojí
15. 12. 2016 | Zdroj: electrek.co

Tesla Model 3 je beznadějně vyprodaný na roky dopředu. Zákazníci už na něj netrpělivě čekají a kolem jeho výroby neustále panuje spousta spekulací. Včetně těch o čekání na Gigafactory 2 v Německu. Jenže teď se něco začíná dít. V Gigafactory v Nevadě vzniká zcela nová výrobní linka!

Tesla začala najímat odborníky na pohony

Tesla už nějakou dobu hledá lidi do týmu pro vývoj Modelu 3. To není žádnou novinkou. Jenže teď vypsala šest nových pozic na odborníky se specializací na pohonná ústrojí s místem výkonu práce přímo v Gigafactory. A seznam odborníků, které hledá je více než napovídající – odborník na výrobní linky pohonných systémů, odborník na vysoce automatizované výrobní systémy rotorů, statorů a motorů, odborník na montáž a testování elektromotorů.

Model 3 klepe na dveře

Z pozic výše je zřejmé, že Tesla pátrá po odbornících na zavádění strojové výroby. Aby ne, nedávno si ostatně koupila v Německu firmu, která takovéto vysoce specializované automatizované stroje vyrábí. Také pravděpodobnost, že by se Tesla rozhodla nějak zásadně měnit pohonné systémy Modelů S a X není příliš vysoká. Výše uvedené informace tedy skutečně znamenají jediné – Model 3 už se začne brzy vyrábět!

Deadline pro dodavatele Modelu 3 je už v červenci

O tom, že je nejvyšší čas začít budovat výrobní linku pro Model 3 napovídá i fakt, že do 1. července 2017 je konečný termín pro volbu všech dodavatelů dílů pro Model 3. A výběrem se zde rozumí komplet sjednané dodávky, veškeré specifikace dílů a dokončení příprav na spuštění jejich produkce.

Tesla totiž chce začít první Modely 3 dodávat již v druhém pololetí příštího roku. Současná poptávka po odbornících na rozjetí výroby hnacích ústrojí je tedy více než logická. Tesla má půl roku na to, aby připravila vše potřebné. Model 3 se tak postupně stává realitou!

 

Tagy:  elektromobil,   Model S,   Model 3,   Model X,   Německo,   elektromotor,   výroba,   gigafactory

Články ze stejných kategorií

Související články

PROČ PRÁVĚ ELEKTROMOBIL

Dolní blok č. 1

Elektromobily
vs. klasické vozy:
Jaké jsou hlavní rozdíly?
Jaké výhody s sebou přináší?

FÓRUM

Dolní blok č. 4

Sekce pro registrované uživatele.
Chcete pokračovat?