menuMENUHledat

Aerotaxi od Audi už létá: V ostrém provozu by mohlo být zhruba do 10 let

03.12.2018 17:35 | Zdroj: stoplusjednicka.cz
Aerotaxi od Audi už létá: V ostrém provozu by mohlo být zhruba do 10 let

Kdo jako první prorazí s modelem létajících taxi pro rychlou přepravu pasažérů v rušných velkoměstech? Jedním z vážných zájemců je Audi.


Automobilka Audi ve spolupráci se společnostmi Italdesign a Airbus vyvíjí pozoruhodný transportní systém Pop.Up Next. Jak uvádí portál stoplusjednicka.cz, jedná se o napůl dron kvadrikoptéru a napůl autonomní elektrické vozidlo.

Společnost nedávno předvedla Pop.Up Next i na veřejnosti, i když šlo jen o jeho zmenšený model. Systém tvoří tři součásti. První z nich je kabina pro pasažéry, kterou je možné připojit buď k elektromobilu anebo k elektrickému dronu. Podle toho pasažéři buď jedou, anebo letí.

Společnost Audi letos prohlásila, že by takový systém mohl být na trhu nejdříve za 7 až 10 let. Prý ještě zbývá překonat řadu velkých technologických, ale také legislativních problémů. Podle dostupných informací čelí podobným problémům i ostatní společnosti, které vyvíjejí podobné systémy létajících taxi. Stále tedy není jasné, kdo z nich nakonec zvítězí a bude létat se zákazníky jako první.

Článek zveřejňujeme s laskavým svolením portálu stoplusjednicka.cz

Nahoru