menuMENUHledat

První Hyperloop mezi Abu Dhabi a Dubají?

15.11.2016 08:00 | Autor: BP | Zdroj: technewsworld.com
První Hyperloop mezi Abu Dhabi a Dubají?

Mnoho fanoušků moderních technologií si možná budoucnost přepravy představují jako super dlouhou trubici, která je vcucne na jednom místě a pak je o několik desítek, stovek nebo i tisíc kilometrů dál zase vyplivne. Zpátky na zem, nejsme ve Futuramě. Na druhou stranu Elon Musk se rozhodl podobný nápad realizovat. První Hyperloop by mohl už brzy vzniknout ve Spojených arabských emirátech.

Hyperloop dostane finanční injekci od Spojených arabských emirátů

Společnost Hyperloop One už testuje transportní systém nedaleko Las Vegas. Zkušební dráha se rozrůstá, společnost testuje i vnitřní prostředí systému.

Nedávno se ale objevily informace, že Hyperloop One a RTA (úřad v SAE zabývající se dopravou) podepsali dohodu na výstavbu Hyperloopu mezi Abu Dhabi a Dubají. Oficiálně zatím nejsou dostupná žádná čísla, ani finanční rozpisy, ale z prohlášení vyplynulo, že Hyperloop bude mít několik zastávek.

Proč zrovna Střední východ?

Ať se mluvčí Hyperloop One nebo SpaceX snaží informaci o nastávající spolupráci zaonačit jakkoliv, jedno je zjevné. Emiráty poskytnou Hyperloopu výraznou finanční injekci. Díky ní se pravděpodobně celý projekt urychlí. A nám nezbude nic, než vyčkat, za jak dlouho se první člověk nechá přepravit v hotovém dopravním prostředku budoucnosti.

fotky: hyperloop one

Nahoru