menuMENUHledat

Musk hlásí vyprodáno. Jeho bláznivé plamenomety se prodaly za 4 dny!

01.02.2018 13:46 | Autor: VS | Zdroj: Teslarati.com
Musk hlásí vyprodáno. Jeho bláznivé plamenomety se prodaly za 4 dny!

Elon Musk je muž neotřelých nápadů, které občas hraničí se seriózností. Jedním z nich je i prodej plamenometů společností Boring Company. Jak se zdá, Muskovi se skutečně daří, na co sáhne. Plamenomety jsou totiž po 4 dnech nenávratně vyprodány.


Sold Out

20 tisíc plamenometů. Takové množství plamenometů se povedlo Muskovi prodat za pouhé 4 dny. Rychlý prodej tohoto řekněme reklamního předmětu byl zřejmý již od zahájení možnosti předobjednávek, kdy během pouhých 24 hodin byly prodány 4 tisíce plamenometů v celkové hodnotě 2 miliony dolarů. Musk poté musel každý den ohlašovat, kolik plamenometů ještě zbývá, protože byl o tuto dospěláckou hračku neskutečný zájem. Již v úterý přišla zpráva, že aktuálně zbývá 25% ze všech 20 tisíc vyrobených plamenometů. Prodej posledního kusu oznámil Musk včera a tím i ukončil jeho prodej.

Flamethrowers sold out

— Elon Musk (@elonmusk) 1. února 2018

Prodej plamenometů měl za úkol pomoci společnosti Boring Company sehnat dostatek prostředků na zahájení nového projektu, kterým je hloubení tunelu o celkové délce 6,5 mil, který povede z Westchesteru až do Brentwoodu.

Musk a jeho žertíky

Celá záležitost začala jako vtip mezi Muskem a jeho fanoušky na twitteru. V prosinci totiž Musk oznámil, že pokud se společnosti Boring Company podaří prodat všech 50 tisíc reklamních kšiltovek s logem společnosti, pak se v nabídce reklamních předmětů objeví plamenomet. Je jen otázkou, do jaké míry myslel v té době Musk toto tvrzení jako vtip. Nicméně celý prodej se v žertovném duchu nesl až do svého konce. K plamenometu si totiž mohl zájemce přikoupit také značně předražený hasicící přístroj společnosti. A aby žertů nebylo málo, Musk přidal doporučení, že plamenomet je skvělým nástrojem v případě zombie apokoalypsy a příště můžeme očekávat freezgun, tedy mrazící pistol.

Ne každému je plamenomet po chuti

Nicméně i přes bleskový prodej se toto zařízení setkalo také s kritikou. Například v Kalifornii odsoudili Muskův nový nápad jako velice nezodpovědný. Mohl by ublížit velké spoustě lidí a zároveň je díky němu možné snadno poškodit majetek a přidělávat starosti hasičům. Na to nicméně fanoušci argumentují tím, že plamenomet je stejně nebezpečný jako jakýkoliv jiný plynový hořák, které jsou na trhu běžně k dostání. Muskovi to však už může být jedno. Zprvu bláznivě vypadající nápad přinesl jeho společnosti prostředky v hodnotě 10 milionů, které se do startu nového projektu budou velice hodit.

This article appeared at TESLARATI. Follow TESLARATI on Twitter.

Nahoru